Zatřídění dokumentu
Vztahuje se k typu informace:
Vztahuje se k oblasti nákladů:

Nedostupné pro váš modul.

 

 

Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Účtování o kurzových rozdílech

5.6.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Jak správně účtovat o kurzových rozdílech? Jak lze provést přepočet měny?

Dotaz:

Mohu při nákupu EUR (z účtu vedeného v CZK na účet vedený v EUR) účtovat o kurzových rozdílech v okamžiku nákupu? V účetnictví používáme pevný kurz. Např. pevný kurz 27,05, nákup 27,55. Rozdíl zaúčtuji do nákladů.

Vím, že v § 60 prováděcí vyhlášky se píše, že lze účtovat o kurzových rozdílech až na konci rozvahového dne, ale raději se chci ujistit, že to chápu správně. Sice mohu

Přístup ZDARMA k tomuto dokumentu mají pouze registrovaní uživatelé portálu Živnostník profi.
Týdenní zpravodajství pro živnostníky a drobné podnikatele
 +420 222 539 333  info@zivnostnik.cz