Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Prodej zboží do třetí země

12.2.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2018.0102.12
Prodej zboží do třetí země

Ing. Dana Langerová

VYŠLO V ČÍSLE 0102/2018

Jak správně z hlediska DPH zohlednit v české legislativě fakturaci nákupu a prodeje zboží, které jde z EU od naší sesterské společnosti přímo do třetí země? Fyzicky tedy neprojde přes ČR, pouze fakturačně, jelikož se jedná o našeho zákazníka.

Ani nákup zboží v jiném členském státě, ani jeho následný prodej z jiného členského státu do třetí země není ve smyslu ustanovení § 2 ZDPH