Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Prodej vozu a výdaje paušálem

18.5.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2017.10.8
Prodej vozu a výdaje paušálem

Ing. Eva Sedláková 

VYŠLO V ČÍSLE 10/2017

Jsem OSVČ, před 5 roky jsem koupil na IČO osobní automobil, výdaje uplatňuji paušálem, auto jsem tudíž neodpisoval. V letošním roce auto chci prodat a zajímalo by mne, zda musím příjem z prodeje zahrnout do zdanitelných příjmů, případně zda mohu uplatnit oproti příjmu z prodeje nějaký odpočet, např. původní kupní cenu auta?

Odpověď

§ 4 odst. 1 písm. c) ZDP stanoví, že od daně